מוזיאון הטבע בלונדון – מסע לעולם הפלאים| Natural History Museum

תוכן עניינים


לאתר הרשמי לחצו כאן

מוזיאון הטבע או בשמו המלא המוזיאון להיסטוריה של הטבע (Natural History Museum) הוא אחד משלושת המוזיאונים הנמצאים בדרך המוזיאונים שבדרום קנזינגטון (המוזיאונים האחרים הם מוזיאון המדע ומוזיאון ויקטוריה ואלברט.)

מתחם זה, משמש כאחד האזורים המרכזיים של לונדון בפרט ואנגליה בכלל המבקרים שמתכננים להיות בלונדון מוכרחים להקדיש זמן לקריית המוזיאונים, ואם לא אז לפחות להקדיש זמן לאחד המוזיאונים (כולם כמעט קרובים אחד לשני ככה שמומלץ לעשות כמה או את כולם באותו היום).
אנו בלונדוני לא בטוחים איזה מוזיאון הכי מומלץ למבקרים לראשונה בלונדון, אך זה אחד מהפייבוריטים. בסוף הכתבה נשאיר קישורים לביקורות ומידע על מוזיאונים אחרים שאנחנו ממליצים אם אתם מבקרים בלונדון.

 

היסטוריה של מוזיאון הטבע

המוזיאון המספר את סיפור ההיסטוריה של תהליך הקדמה והנאורות של האנושות על העולם הסובב אותו ובמיוחד על הטבע התחיל מתרומה של הרופא האירי סר האנס סלואן (1660).

לאחר שלמשך השנים (מאות שנים) נאגרו עוד ועוד אספים ומוצגים, בסוף שנות ה-50 של המאה ה-19, הממונה על מחלקת ההיסטוריה של הטבע במוזיאון הבריטי, הגיע למסקנה שבשל היקפם של האוספים – נדרש מבנה נפרד על מנת להציגם.
וכך מתחיל הסיפור של מוזיאון הטבע.
ההיסטוריה שלו עוד מפורטת אבל לא חשוב למבקרים בו, עוד עליו ניתן לקרוא באתר הראשי של המקום.

מה רואים במוזיאון הטבע

אוסף מרשים וייחודי

המוזיאון מציג למעלה מ-80 מיליון פריטים שונים הכוללים מאובנים, מינרלים, דגימות של בעלי חיים, צמחים ועוד. תערוכות מגוונות אלו מציעות הצצה לעולם הטבע על כל מורכבותו ויופיו, אלו מעט מן האזורים המוצגים והמינים הרבים שנמצאים במוזיאון הטבע:

תערוכות קבועות ומתחלפות

המוזיאון מארח תערוכות קבועות בנושאים כמו דינוזאורים, יונקים, אוקיינוסים, והאבולוציה של האדם, לצד תערוכות מתחלפות המציעות חידושים וממצאים מדעיים מרחבי העולם.

אטרקציות אינטראקטיביות

המוזיאון מציע מגוון פעילויות ואטרקציות אינטראקטיביות לכל הגילאים, כולל אזור משחקים מדעי לילדים וסימולציות חווייתיות. פעילויות אלו מעשירות את החוויה והופכות את הלמידה לכיפית ומעניינת.

הנה כמה מהאזורים המיוחדים והאייקונים שאסור לכם לפספס:

אזור הדינוזאורים

האזור מציג שלדי דינוזאורים בגודל טבעי, כולל אחד מהשלדים המפורסמים ביותר של טירנוזאורוס רקס. השלדים המרשימים והתצוגות האינטראקטיביות מאפשרים למבקרים ללמוד ולהבין את החיים של היצורים המדהימים הללו שחיו על פני כדור הארץ לפני מיליוני שנים.

מוזיאון הטבע בלונדון מציע אטרקציות נוספות ואפשר אפילו להקשיב לקולות ותנועות של דינוזאור אמיתי שמושגים על ידי שימוש ברובוט משוכלל (טירנוזאורוס רקס) הקולות ישמעו לכם אמיתיים ושם גם אתם וגם הילדים תוכלו ללמוד את ההיסטוריה של הדינוזאורים ואיך דינוזאורים באו לעולם (בין היתר על ידי בחינת ביצת דינוזאור אמיתית).

מוזיאון המדע

 

גלריית הביולוגיה של האדם

הגלריה לוקחת את המבקרים למסע מרתק דרך האבולוציה של האדם. תצוגות מפורטות מסבירות את תהליך האבולוציה, את ההבדלים בין האדם הניאנדרטלי לבין ההומו ספיינס, ואת הדרכים בהן בני האדם הסתגלו לסביבות שונות.

הגלריה מציגה תערוכות מקיפות על גוף האדם, כולל מערכות הגוף השונות כגון מערכת השלד, השרירים, העצבים והמערכת החיסונית, המוצגים כוללים דגמים אנטומיים מדויקים ואינטראקטיביים המסבירים את פעולתם של איברים שונים.

 

גלריית הלווייתן הכחול

המוצג המרכזי בגלריה הוא דגם מרהיב בגודל מלא של לווייתן כחול. הדגם העצום והמדויק מבחינה מדעית מדגים את גודלו האדיר של הלווייתן הכחול, היונק הגדול ביותר שחי אי פעם. המוצג נותן תחושת עוצמה וגודל שלא ניתן לחוות בשום מקום אחר.

האזור כולל פעילויות אינטראקטיביות רבות, כולל סימולציות ותצוגות וירטואליות המאפשרות למבקרים לחקור את העולם התת-ימי ולהבין את חיי הלווייתנים בצורה חווייתית ומעניינת.

האזור הירוק – אזור החרקים ובעלי החיים הקטנים

האזור מציג מבחר עצום של חרקים ובעלי חיים קטנים מרחבי העולם, כולל פרפרים, חיפושיות, עכבישים ועוד. התצוגות מאפשרות למבקרים להתרשם מהמגוון הביולוגי האדיר ומהתכונות הייחודיות של כל מין.

תצוגות מפורטות מסבירות את מחזורי החיים של חרקים שונים, כולל שלבי ההתפתחות מזחל ועד פרפר. המידע המוצג בצורה ויזואלית ומרתקת מאפשר למבקרים להבין את המורכבות והפלא של מחזורי החיים בטבע.

הביקור שלכם במוזיאון יתחיל בקומת הכניסה, והאווירה האדירה של המקום והשנים שהוא קיים כבר ירשימו אתכם בעזרת המבנה הגדול שלו שבנוי בבנייה לונדונית טיפוסית בצבעים שונים ופסלים של מוצגים ובעלי חיים(כמצופה ממוזיאון הטבע).
ההתרשמות הראשונית שלכם וכמה שאתם תוכלו להתרשם בקומת הכניסה לא יחליפו סיור מודרך במוזיאון, כאמור המקום ענק ומספר המוצגים בלתי נתפס.
כדי שלא תעבירו את רוב הזמן מול מוצגים "משעממים" מומלץ לקחת סיור שמותאם לכמות הזמן שתרצו כדי לקבל את החוויה המיטבית מהביקור.

המלצות לונדוני על מוזיאון הטבע

לדעת מומחי לונדוני את המוזיאון לא כדאי להחמיץ – חוויה מדהימה לכל המשפחה, ולמבקרים בכל הגילאים.

כאמור, מומלץ להקדיש לקריית המוזיאונים משהו כמו חצי יום אבל ההמלצה שלנו למוזיאון הטבע היא להקדיש 90 דקות פחות או יותר (אפשר גם לבלות בו יותר).
אם אתם מתכננים להקדיש זמן של חצי יום לכל האזור, אנו ממליצים להקדיש זמן נוסף למוזיאון אלברט וויקטוריה ועוד למוזיאון המדע (ניתן לבדוק ביקורות עליהם באתר הראשי שלנו.

ישנה אפשרות לא מומלצת לסיור מלווה בקול מאחר וסיור קולי יוצר חוויה נפרדת בינכם לאנשים שבאתם איתם למוזיאון(משפחה חברים וכו..). והמטרה בטיול היא לחוות הכל ביחד ככה שגם בלי הסיור הקולי תסתדרו מצוין

היות והמוזיאון חינמי, ומושך אליו המוני משפחות עם ילדים ולרוב רועש מאוד מה שעשוי לפגוע בחוויה שלכם, כדאי להשתדל לא להגיע לביקור בימי חופשות של בית הספר או בימים עמוסים בכללי.

מומלץ לתכנן את הביקור שלכם במוזיאון, כיוון שיש עשרות מיליוני מוצגים ולא ניתן להספיק הכל. האזור שחובה לבקר בו במוזיאון והוא האזור הכי מוכר הוא אזור הדינוזאורים, הכי מתאים לילדים וגם לכם, פשוט הכי מגניב ואם אתם שם חובה לשריין זמן לבקר בו.

מלונות באזור קריית המוזיאונים של לונדון הם סוג של פשרה בין מי שרוצה להיות קרוב למרכז לונדון ואזור ווסטמינסטר למי שרוצה ללון באזור שקט וזול יותר. רוב המלונות באזור מדורגים בין 2 ל4 כוכבים.

שעות פתיחה של מוזיאון הטבע

מוזיאון הטבע פתוח כל יום מהשעה 10:00 – 17:00
ניתן להתעדכן בשינויים ובעוד פרטים באתר הרשמי של המוזיאון

סיכום

מוזיאון הטבע בלונדון הוא יעד חובה לכל מי שמבקר בעיר יחד עם אוספים מרהיבים, תערוכות חינוכיות ואטרקציות אינטראקטיביות, זהו מקום מושלם לבילוי חינוכי ומהנה לכל המשפחה בין אם אתם חובבי מדע, טבע או פשוט מחפשים חוויה מרתקת, הביקור במוזיאון הטבע יעניק לכם חוויה בלתי נשכחת. אל תשכחו להביא מצלמה ולתעד את הרגעים המיוחדים שתפגשו כאן.

 

 


לאתר הרשמי לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

הצטרפו כדי לקבל את החדשות הכי חמות על לונדון

הצטרפו לקהילת לונדוני כדי לקבל את הטיפים החמים ביותר שרק המקומים בלונדון יודעים

לונדוני חברך הטוב בלונדון