סודות במנזר ווסטמינסטר | Westminster Abbey

תוכן עניינים


לרכישת כרטיסים מנזר ווסטמינסטר

מנזר ווסטמינסטר בלונדון הוא אחד מאתרי המורשת ההיסטוריים והדתיים המרתקים ביותר בעיר, ומקום חובה לביקור לכל מי שמתעניין בהיסטוריה, אמנות וארכיטקטורה, הכנסייה של פטרוס הקדוש מווסמינסטר הנקראת גם מנזר ווסטמינסטר (Westminster Abbey) ומשמשת להכתרה של מלכי בריטניה בנוסף להיותה מקום קבורתם של רבים ממלכי בריטניה.

איש לא יודע מתי בדיוק נבנתה הכנסייה אבל כמו כל סיפור טוב יש המון אגדות סביב התאריך בה נבנתה, אחת מהן היא סיפור על שני דייגים שהתהלכו "באי הקוצים" ולפתע הבחינו בפטרוס הקדוש, איש קדוש מאוד באמונה הנוצרית ואמונה של אנשים רבים היא שהוא מתהלך במנזר עד עצם היום הזה.
קשה לדעת האם הסיפור אמיתי או אגדה אורבנית (וויכוח שלא כדאי לכם לפתוח עם מישהו מהמנזר כן??).

ההיסטוריה של מנזר ווסטמינסטר

רוב ההיסטוריה של הכנסייה מבוססת על סיפורים מאב לבן וכתבי יד לא מפוענחים עד הסוף, אבל דבר אחד בטוח, הלונדונים מאוד מאמינים בקדושתה של הכנסייה והמסתורין סביבה רק הופכת אותה למקום אטרקטיבי יותר לתיירים.

את המנזר בנה המלך אדוארד המודה והבנייה לקחה לו לא פחות מ20 שנה(1045-1065).
בגלל חשיבותו של מנזר ווסטמינסטר לתושבים לאחר סוף מלחמת העולם השנייה מלכת אנגליה שיפצה ושיקמה את הכנסייה במטרה לאחדות לאומית.

בשנת 1987 הוכרזה רשמית הכנסייה וארמון ווסטמינסטר כאתר מורשת בינלאומי ובשנת 1997 המקום נעשה פופולארי יותר כאשר ההכתרה של הנסיכה דיאנה התבצעה במקום.

 

מה רואים במנזר ווסטמינסטר?

מבנה המנזר מעוצב בפסלים ובסגנונות בנייה מיוחדים מהם תוכלו להתרשם כבר ממבט ראשון על המבנה של הכנסייה.

קברו של אדוארד 

כאמור אדוארד היה בונה הכנסייה, אמנם מאחורי הקבר שלו אין איזשהו סיפור מעניין אבל בכל זאת מגיע לו הכבוד להופיע בתחילת הסיור במנזר ווסטמינסטר.

קברו של הנרי השביעי והמלכה אליזבת' הראשונה

אשר כתבה את כתב הזכויות לכנסייה. והנרי השביעי מלך חשוב בהיסטוריה של אנגליה עליו תוכלו ללמוד עוד במהלך הסיור(וגם בשיעורי היסטוריה בחטיבה)
שכל הקברים והאנשים החשובים המתים במנזר לא ידכאו אתכם! זהו רק חלק קטן מן הכנסייה המפוארת.

האגף הצפוני של מנזר ווסטמינסטר

הסיור בכנסייה יתחיל מהאגף הצפוני של המקום כשתוכלו לצפות בכניסה "בקשתות המרחפות" שתפקידן להשאיר את המבנה איתן.
והחוויה הראשונית שתיכנסו כנראה תהיה בין 'וואו' ל-'לא מסתכלים רק מצלמים', בכניסה יופיעו ציורים וחריטות של יוחנן המטביל, הנביאים, הקברים שדיברנו עליהם לפני ולא אחר מכס ההכתרה בו הכתירו מלכים ונסיכים מהמאה ה11 לספירה.
ואם זה לא מרשים אתכם, היכל האגף הצפוני בנוי עשרות מטרים לגובה(30 מטר אם לדייק) ואמנם הבנייה הראשונית של אדוארד לקחה 20 שנה אבל המבנה הסופי לקח 150 שנה לבנות.

כנסיית פטרוס הקדוש והצלב

בתוך המנזר הבנוי כצלב קיימת כנסיית פטרוס הקדוש המהווה חלק מרכזי מהמנזר.

סודות במנזר ווסטמינסטר | Westminster Abbey

היכל אסיפת הנזירים

בנוי מתומן ועשוי מרצפות אריחים מהיפות באירופה וכנראה היפות ביותר שראיתם בחיים שלכם. בנוסף המקום מכיל שרידי ציור דתיים מרהיבים.

שעות פתיחה – מנזר ווסטמינסטר

כתובת המקום: Westminster Abbey
שעות הפתיחה של המקום מאופיינות בכך שהן משתנות מיום ליום ומתקופה לתקופה.
שעות הפתיחה שאמורות להיות הן:

ראשון – סגור למבקרים

שני עד שישי – 9:30-16:30

רביעי פתוח עד 19:00

שבת 9:30-14:30

בכל מקרה ההמלצה שלנו היא להתעדכן באתר.

המלצות לונדוני – מנזר ווסטמינסטר

אנו בלונדוני ממליצים לבקר בכנסייה בשעות הבוקר המאוחרות (אזור 11:00-13:00) חוץ מימי ראשון כמובן שהמקום סגור.

האתר לא מתאים לכולם ואנחנו לא מגדירים אותו כאטרקציית חובה (לעומת מצודת לונדון שאותה אנו כן מגדירים כאתר חובה למבקרים לראשונה בלונדון – ניתן לקרוא עוד בקישור הבא) מנזר ווסטמינסטר מומלץ בעיקר לחובבי המוזיאונים, הכנסיות והיסטוריה וגם אלו שאוהבים להתרשם מהמבנים האירופים היפהיפיים.

מבחינת דרכי ההגעה כמו רוב לונדון אנו לא ממליצים להשתמש ברכב כדי שלא ייצא מצב לא כיף שתבזבזו המון זמן בפקקים באמצע לונדון העמוסה.
הכנסייה שוכנת במרכז לונדון ככה שהדרך הטובה ביותר היא להיעזר ברכבת התחתית.

אפשר להגיד שהמקום לא ממש קלאסי לילדים למרות מבנו היפה אך בכל זאת אם תחליטו לבוא עם ילדים מתחת לגיל 11 הם יקבלו כניסה חינם.
מגיל 11-18 הכניסה עולה 8 ליש"ט.
ומגיל 18 ואילך הכניסה עולה 18 ליש"ט.

לאלו שהחליטו ללכת למנזר רצוי להזמין כרטיסים מראש כדי למנוע תורים מיותרים עם המוני המבקרים, ניתן להזמין כרטיסים ב – Get Your Guide

המקום אוסר על צילום אבל משמועות שרצות באתרי המטיילים ישנם מקומות שאין אבטחה "ויש אפשרות לצלם."

סיכום

מנזר ווסטמינסטר בלונדון הוא יעד חובה לכל מבקר בעיר. עם ההיסטוריה העשירה, הארכיטקטורה המרהיבה והאוספים האמנותיים המרשימים, זהו מקום שלא תרצו לפספס. בין אם אתם חובבי היסטוריה, אמנות או פשוט מחפשים חוויה תרבותית מעמיקה – הביקור במנזר ווסטמינסטר יעניק לכם חוויה בלתי נשכחת.


לרכישת כרטיסים מנזר ווסטמינסטר

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

הצטרפו כדי לקבל את החדשות הכי חמות על לונדון

הצטרפו לקהילת לונדוני כדי לקבל את הטיפים החמים ביותר שרק המקומים בלונדון יודעים

לונדוני חברך הטוב בלונדון