נהר התמזה – לגלות את לונדון מהמים | River Thames

תוכן עניינים


לשייט על נהר התמזה

נהר התמזה בלונדון הוא לא רק עורק מים ראשי, אלא גם ליבה הפועם של ההיסטוריה, התרבות והחיים המודרניים של העיר, מומחי לונדוני ממליצים בחום על ביקור לאורך נהר התמזה כדי לחוות את העיר מזווית ייחודית ומרתקת.

נהר התמזה (River Thames) הוא נהר ראשי הזורם בדרום מזרח אנגליה ומהווה בסיס ימי לעיר לונדון, נהר זה שאורכו מתהווה ללא פחות מ-346 ק”מ הוא בין הנהרים האייקונים בעולם.

המדריך המלא לתייר על נהר התמזה | RIVER THAMES

בכל עיר אירופית גדולה זורם נהר, אבל נהר התמזה הפך לסמל תרבותי(מעבר לכמות הכסף שמכניס מתיירות) כל בן אדם שתשאל שגר בלונדון פשוט אוהב את הנהר הזה.
למה אתם שואלים? בשביל זה צריך להעמיק קצת יותר בהיסטוריה של הנהר המפורסם>>

ההיסטוריה של נהר התמזה

נהר התמזה הביא את הרומאים להקים את המושבה המרכזית שלהם באי הבריטי. הרומאים בחרו בנקודה זו, שהייתה עבורם מספיק מזרחית, מספיק עמוקה והמרחק בין גדות הנהר בה היו מספיק קרובים, כנקודה אידאלית להקים בה נמל מרכזי. וכך למעשה הוקמה העיר הרומית לונדוניום שהיוותה את הבסיס ללונדון של היום.

בשביל לתפוס עד כמה הנהר היה חשוב להתפתחותה של העיר, ניתן לציין שעד למאות ה-16 וה-17 מרבית התנועה בתוך לונדון בין הסיטי לווסטמינסטר, עברה דרך תחבורה ימית בתמזה ולא ביבשה.

בניית גשר לונדון החדש, שכלל קשתות שאפשרו זרימה נוחה יותר של מים הביאו לכך שקפיאת הנהר פסקה. אך הנהר גבה גם קורבנות רבים מתאונות אניות (בימינו לקבל רישיון שיט בתמזה זו משימה אינה פשוטה כלל) מהצפות רבות של העיר (שהלונדונים נלחמו בהם על ידי בניית סכרים ותוספות חדשות של מיגון בדפנות הנהר לצד תחנות שאיבה חדשות) והוא אפילו היווה מקור לזיהום כאשר תושבי העיר בנו מערכת ביוב והתחילו להזרים אליו שפכים (עד שלא פסקו מכך הוא היווה מקור למחלות ולסירחון)  החשיבות ההיסטורית של התמזה העלה מאוד את חשיבותו בתרבות האנגלית והלונדונית.

במאה ה-18 הפך נהר התמזה לנהר העמוס ביותר בעולם בתנועת ספינות ואוניות. גודלה של האימפריה הבריטית והמסחר הרב שעבר בנהר לעיר לונדון.

מה רואים בנהר התמזה

היות והנהר חוצה את העיר, בעת הסיור בה נתקלים בו למעשה כל הזמן. האתרים הנמצאים על גדותיו הם רבים מאוד והם כוללים את כל גשרי לונדון (טאוור ברידג’ וגשר לונדון לדוגמה) הנמל של לונדון, הלונדון איי ועוד המון.

המלצות מומחי לונדוני נהר התמזה

אנחנו בלונדוני ממליצים להתחיל את הטיול בתמזה מוקדם בבוקר, לפני שהנהר מתמלא בתיירים שבאו לחוות את הנהר העוצמתי הזה.

לדעתנו יום על התמזה (שיתחיל בתמזה, לנהר ממש לא צריך להקדיש יום שלם שלכם בלונדון ובגלל המיקום שלו יש הרבה מה לעשות אחריו)
צריך להתחיל ברושם ראשוני מהנהר העוצמתי, לכן אנו ממליצים ללכת לגשר לונדון, יש שיאמרו שגשר לונדון קטן ולא שווה ביקור ובאמת גשר לונדון כשלעצמו לא מפואר ומרשים מידי אבל משם אפשר לראות פשוט הכל, בין אם את התנועה של התיירים, את המוקדים התיירותיים של הנהר, ואת התמזה בעצמו כמובן.

שיט על נהר התמזה הינה חוויה נחמדה לפתוח את אחד הבקרים שלכם בלונדון, מתאים לכל המשפחה, קיימים מספר סוגים של מסלולים המחולקים לכמה זמן השיט לוקח, מהי המהירות של הסירה, ובאיזו דרכים של הנהר לעבור שיט הוא אחלה של דרך להשקיף על העיר.

בדרך שלכם לטיילת סיכוי גבוה שתיתקלו בארמון: Tower of London, שהיה ארמון מלכותי במשך שנים ארוכות וגם כלא ומתחם הוצאה להורג. הארמון הוא אטרקציה שלא תרצו לפספס ולמרות ההקדמה הטיפה זוועתית שנתתי עליו עכשיו אנחנו כן ממליצים לכם לקפוץ לביקור במקום ולקחת סיור.
סיור בארמון יעלה לכם 16 פאונד למבוגר ותשעה וחצי לילד. למקום כדאי להגיע ישר אחרי שהייתם בנהר התמזה שהשעה עדיין מוקדמת בבוקר ואתם יכולים להנות מארמון לונדון לפני המוני התיירים שבאים לאטרקציה המבוקשת הזאת(ראה באתר הראשי כרטיסים מוזמנים מראש).

אחרי שסיירתם, מבחוץ או מבפנים, מומלץ לבדוק בעיר איך אפשר להגיע לסכר הגדול שנבנה כדי לשמור על העיר לונדון מהצפות.
המבנה מרשים והתמונות שייצאו לכם בו, לא פחות.

אם הלכתם לפי מסלול לונדוני שאמרנו לכם עד עכשיו בשעה זו שוק הבורו(באנגלית נשמע יותר טוב)
כבר צריך להיות צפוף באנשים, והמבחר שלו לא יצליחו להשאיר אתכם אדישים, למרות שלדעתנו אחרי שיט קצר בתמזה אתם כבר תהיו במלוא האנרגיה. גם אם אתם שומרי כשרות אמורות להיות מסעדות כשרות באזור.

כאן אתם אמורים לסיים את הבוקר שלכם בלונדון אם אתם מחפשים אטרקציות, מוזיאונים ומקומות להנות בהם אתם וכל המשפחה בלונדון, כנסו לאתר שלנו וקיראו המלצות של אנשי לונדוני על המקומות הטובים בלונדון.

סיכום

נהר התמזה הוא אחד מאוצרותיה הגדולים של לונדון, המשלב היסטוריה עשירה עם חיים מודרניים ותוססים בין אם אתם בוחרים לשוטט לאורך הנהר, לשוט בו, או לבקר באטרקציות הסמוכות, החוויה תהיה בלתי נשכחת, התמזה מציע שילוב ייחודי של נופים מרהיבים, תרבות עשירה ואווירה תוססת שמאפיינת את לונדון.

אל תשכחו להביא מצלמה ולתעד את הרגעים היפים לאורך הנהר !

 

 


לשייט על נהר התמזה

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

הצטרפו כדי לקבל את החדשות הכי חמות על לונדון

הצטרפו לקהילת לונדוני כדי לקבל את הטיפים החמים ביותר שרק המקומים בלונדון יודעים

לונדוני חברך הטוב בלונדון