קתדרלת סנט פול יהלום נסתר בלב לונדון | St Paul's Cathedral

תוכן עניינים


לרכישת כרטיסים לקתדרלת סנט פול

קתדרלת סנט פול בלונדון (St Paul's Cathedral) היא המבנה הדתי הגדול באנגליה ואחת מהקתדרלות החשובות לנצרות, הקתדרלה ידועה כאחת מהאטרקציות המומלצות למבקרים בלונדון כמו כן, הקתדרלה הינה מקום משכנו של הבישוף והמקום הוא אטרקציה תיירותית מומלצת בעיקר בגלל הבנייה הגאונית שלה.

חלק מהמבנה המפואר של קתדרלת סנט פול הוא הכיפה שלה, כיפת קתדרלת סנט פול היא הכיפה השנייה בגודלה בעולם, המעותרת בשלל עיתורים עצומים ומרהיבים כמו שרק שלונדון ואירופה יודעות.

המבנה הקיים של הקתדרלה נבנה במאה ה17, לאחר שנהרס באירוע הנקרא "השריפה הגדולה" כמו כל כנסייה נוצרית, הכניסה אל המבנה היא ממערב ואילו האפסיס, האזור המקודש ביותר, נמצא בחלק המזרחי.
הקתדרלה מהווה סמל נוצרי לונדוני חזק.

ההיסטוריה של קתדרלת סנט פול

קתדרלת סנט פול שימשה כמקום לאירועים חשובים רבים בהיסטוריה הבריטית, כולל טקסי הכתרה, חתונות מלכותיות וטקסי זיכרון לאומיים, ביקור במקום מאפשר להרגיש את ההיסטוריה החיה של הממלכה המאוחדת.

לעומת זאת בתקופה הרומית עמד במקום קתדרלת סנט פול היום מקדש לאלה דיאנה, בתוך הקתדרלה מוצגות יצירות אמנות רבות, כולל פסלים, ציורים וויטראז'ים ייחודיים, הקפלה האמריקאית המוקדשת לאמריקאים שנהרגו במלחמת העולם השנייה, היא אחד מהאוצרות המיוחדים שמוצגים בקתדרלה, כאשר הכנסייה שמוקדשת לפול הקדוש עמדה איתנה לראשונה בשנת 604 לספירה ושימשה כמשכנו של הבישוף.

"בשרפה הגדולה" בשנת 1940, כמעט כל בניין שסביב קתדרלת סנט פול, ברובע הסיטי של לונדון חרב או ניזוק ,הקתדרלה עצמה לא חרבה בזכות מאמצים עילאיים ובסך הכל נפלו על הקתדרלה או בסביבתה 29 פצצות תבערה, שאחת מהן כמעט והציתה את גג המבנה.

את מבנה הקתדרלה הנוכחי בנה האדריכל כריסטופר רן, לאחר שהמבנה נשרף או נחרב 4 פעמים במהלך ההיסטוריה תחילה היו אלה שהתנגדו לתוכניות הענק שתוכננו לבנייה המחודשת של הקתדרלה, אך לבסוף רן הצליח להוציא תוכניותיו לפועל ובנה את הכנסייה היפה באירופה (לדעתנו ולדעת עוד רבים).

 

מה רואים בקתדרלת סנט פול

קתדרלת סנט פול – מבחוץ

המבנה הנוכחי של קתדרלת סנט פול קיים כבר מאות שנים ובעבר הפעמונים שתראו ברגע שתכנסו אשכרה שימשו כשעונים לאנשים בעבר כדי שיספיקו לקום לתפילה בכנסייה.

בכיפה הראשית של הקתדרלה יהיה לכם מאוד קל לשים לב כבר מהרגע הראשון שלכם באתר וכמובן בראש הקתדרלה נמצא צלב המתנשא לגובה של שלושה מטרים ובראשו דמותו של ישו.

בכניסה המערבית למקום נמצאת קפלה, בקפלה זו נמצאים משרתי האומה הבריטית לדורותיה, ובשביל שהשם שלך יופיע בקפלה היית צריך להפגין אומץ ולתת שירות לאימפריה הבריטית.

קתדרלת סנט פול – מבפנים

מרכז הצלב

כמו כנסיות רבות אחרות כנסיית – קתדרלת סנט פול בנויה בצורת צלב, כאשר במרכזו נמצא למעשה חלקה המרכזי של הקתדרלה. במקום זה זוכים לראות את התקרה המקומרת והמצוירת במלוא הדרה. הקירות בחלק זה נחשבים ליצירת אמנות ברמה בינלאומית. את הקירות צייר ג’יימס ת’ורנהיל, שהיה הצייר הקבוע של כריסטופר רן.

אגף המקהלה והמזבח

בקודקודו של הצלב תוכלו לראות את אזור המקהלה (כולל מחיצה עשוית פרזול ברזל אמנותי) והמזבח ששוחזר על פי התכנונים המקוריים של רן. זהו אחד האזורים המרשימים והיפים בכנסייה (ואחד המיוחדים של לונדון בכלל). תוכלו לראות את כיפות התקרה המתארות את חיות העולם ואת ישו המולך עליהם. הביטו גם על צינורות הזהב של העוגב המדהים. סביבכם תוכלו לראות פרזולי מתכת מדהימים שמשמשים כמחיצות, את אגן הטבילה המיוחד ואת פסלו של הנרי מור “אם וילד”. פסלי הקדושים הנוצרים:

המלצות לונדוני קתדרלת סנט פול

אם תיקחו החלטה לבקר בקתדרלת סנט פול אנו בלונדוני ממליצים על סיור במקום (בחינם) במידה ותרצו להעמיק יותר ממה שתקבלו בכרטיס הרגיל, במחיר כרטיס רגיל כלול מדריך קולי וכאשר תיכנסו למקום תוכלו לקבל הסבר כללי על ההיסטוריה והמשמעות הרוחנית של המבנה הזה.

מצד אחד כדאי לבוא בתפילות לכנסיית קתדרלת סנט פול מהסיבה שתיירים בדר"כ אוהבים לראות את הטקס, אבל צריך לקחת בחשבון שאסור להיכנס לתוך התפילות עם טלפונים או מצלמות, צלצול הפעמונים קורה כל יום בשעה 13:00 בדיוק, אחד מהסמלים של המבנה הוא הפעמונים, לא כדאי לפספס.

נא לקחת בחשבון שבתקופת התיירות יש עומס על הקתדרלה בשעות אחר-הצהריים. לכן אנו ממליצים להגיע בבוקר וללכת קצת אחרי צלצול הפעמונים באחד.

למבקרים בקתדרלת סנט פול אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש ראשית כל כדי לקצר את התור הארוך בכניסה ושנית הזמנה מראש תוזיל את המחיר משמעותית.

ST PAUL'S CATHEDRAL

קתדרלת סנט פול שעות פתיחה

ראשון המקום סגור למבקרים (מובן למה חח)

שני-שבת 8:30-16:00.

הגלריות פתוחות משעה 9:30.

המיסה נערכת בשעה 10:30.

עלולים להיות שינויים מפעם לפעם, מומלץ לבדוק באתר הראשי של הקתדרלה לפני שאתם באים

סיכום

קתדרלת סנט פול היא פנינה אדריכלית והיסטורית בלב לונדון, המציעה חוויה מרתקת לכל מבקר עם הארכיטקטורה המרשימה, ההיסטוריה העשירה והנופים המרהיבים מהכיפה, זהו מקום שאסור לכם לפספס בביקורכם בעיר בין אם אתם חובבי היסטוריה, אמנות או פשוט מחפשים חוויה רוחנית מעמיקה – ביקור בקתדרלת סנט פול יעניק לכם זיכרונות בלתי נשכחים בוודאות.


לרכישת כרטיסים לקתדרלת סנט פול

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

הצטרפו כדי לקבל את החדשות הכי חמות על לונדון

הצטרפו לקהילת לונדוני כדי לקבל את הטיפים החמים ביותר שרק המקומים בלונדון יודעים

לונדוני חברך הטוב בלונדון